fbpx

Alternatywne wykończenie tarasu, balkonu i schodów

Alternatywne wykończenie tarasu, balkonu i schodów

Kamień to materiał tradycyjny i szlachetny. Może też stać się nowoczesny, jeśli zastosujemy go w specjalnym systemie dekoracyjnym na posadzce lub jako panele elewacyjne wykańczające fasadę. Jak kreować otoczenie za pomocą tego naturalnego i trwałego tworzywa? Jakie ma właściwości? Jak spektakularny efekt możemy osiągnąć? Zapraszamy do lektury i odwiedzenia Hurtowni Materiałów Budowlanych WEKTOR, gdzie zaprezentujemy ci rozwiązania i opowiemy o możliwościach wykorzystania kamienia w swoim domu.

 

Co zamiast płytek?

Klienci, chcąc zapewnić sobie rozwiązanie o większej wytrzymałości i elastyczności oraz bardziej solidną izolację podłoża od wody, coraz częściej pytają nas o alternatywę dla płytek ceramicznych. Wprawdzie płytki są estetyczne i łatwe w pielęgnacji, lecz latem nagrzewają się zbyt mocno, a zimą są nieprzyjemnie chłodne. Jednak ich wytrzymałość na niekorzystne warunki atmosferyczne bywa wątpliwa. Jak więc wykończyć taras, balkon albo schody?

Na balkon lub taras położyć można kompozytowe deski tarasowe. Nie nagrzewają się tak mocno jak płytki ceramiczne lub betonowe. Nie wymagają też szczególnej konserwacji i nie mają pęknięć, sęków ani wybrzuszeń. Za to mogą się odbarwiać na skutek działania słońca, albo pogorszyć estetycznie od zacieków po deszczu.

Na schody, balkonach i tarasach można też zastosować inne rozwiązanie, jak nowoczesny system posadzkowy z naturalnego tworzywa.

 

System posadzkowy GreinStone

Dekoracyjny system posadzkowy GreinStone służy do trwałego oraz praktycznego w użytkowaniu wykonania powierzchni balkonów, tarasów i schodów. Tworzy trwałe i wodoszczelne powierzchnie z możliwością uzyskania dekoracyjnego efektu. Coraz więcej inwestorów zwraca uwagę nie tylko na funkcjonalność materiałów, lecz również na względy estetyczne. Szczególnie jeśli na balkonie, czy tarasie spędzamy z bliski dużo czasu. Klientom zależy także, by wykończenie tych powierzchni pasowało do architektury budynku oraz stylu ogrodu.

Zobacz, jak wykonać dekoracyjny system posadzkowy:

Jeśli potrzebujesz doradztwa i wsparcia przy wykonaniu „kamiennego dywanu”, zgłoś się do WEKTORa. Mamy kontakt z przedstawicielem firmy GreinPlast, który służy radą, może przyjechać na budowę i pomóc w odpowiednim wykonaniu posadzki.

 

Właściwości systemu

System GreinStone ze względu na swoje właściwości oraz parametry wytrzymałościowe nadaje się zarówno do stosowania na nowych powierzchniach, jak i przeznaczonych do renowacji. System to nowoczesne rozwiązanie stanowiące alternatywę dla płytek ceramicznych i desek kompozytowych. Całość systemu składa się z: warstwy hydroizolacyjnej Greinplast I1K, warstwy drenażowej (kamień wiązany żywicą poliuretanową), oraz listew krawędziowych. Pamiętać oczywiście należy o zaprawie i środku zagęszczającym. Dzięki wykorzystaniu tego systemu powstaje „kamienny dywan”. Może powstać na zewnątrz lub wewnątrz budynku.

Warstwa kamienia wiązanego żywicą poliuretanową stanowi warstwę drenażową. Woda dostająca się na powierzchnię posadzki drenażowej wnika pomiędzy kruszywo, a następnie spływa po powierzchni hydroizolacji do listwy krawędziowej i odprowadzana jest perforacją poza krawędź balkonu.

 

Dlaczego kamień na posadzkę?

Kamień to materiał ponadczasowy. Jest trwały, tradycyjny i estetyczny. Elementami dekoracyjnymi w systemie GreiStone są naturalne kruszywa marmurowe lub kwarcowe dostępne w różnych kolorach: morganit, bursztyn, agat, grafit, antracyt, naturalny kamień rzeczny (dostępny w dwóch frakcjach 3,0-5,0mm i 4,0-8,0mm). Wzory można projektować dowolnie, wszystko zależy od inwencji twórczej . Wygląd posadzki zależy od inwencji twórczej inwestorów. Możliwości aranżacyjnych jest wiele. Dzięki temu na nawierzchni można wykreować dowolne wzory, kształty, napisy.

Pielęgnacja kamiennego dywanu

Utrzymanie takiego kamiennego dywanu w czystości to kolejna korzyść i argument na rzecz systemu GreinStone. Pielęgnacja nie wymaga użycia szczególnych preparatów. Powierzchnię wystarczy umyć zwykłą wodą, np. myjką ciśnieniową, a przy większych zabrudzeniach można wspomóc się płynem do mycia naczyń. Dekoracyjną posadzkę można również odkurzać.

 

Kamień na elewacji

Dla osób, które cenią sobie wykończenie kamieniem naturalnym mamy jeszcze jeden produkt. To panele elewacyjne. Produkowane są z kruszywa kwarcowego, przez co zapewniają naturalny i szlachetny wygląd fasady budynku. Panele dostępne są w 20 naturalnych kolorach. Płyty kwarcowe GreinPlast sprawdzą się w wysokiej warstwie cokołu budynku, jako dekoracja między oknami, wykończenia wejść oraz jako inne elementy dekoracyjne odporne na destrukcyjne warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne.

Panele są lekkie i elastyczne. Można je ułożyć na podłożu, przykleić do ściany, a sam montaż stosunkowo prosty nawet dla wykonawcy bez doświadczenia. Obejrzyj ten film instruktażowy:

Odwiedź naszą hurtownię i zobacz różnorodność kwarcowych paneli elewacyjnych na własne oczy. Porozmawiaj z naszymi doradcami. Jesteśmy do dyspozycji i służymy radą.

By być na bieżąco z naszymi doradcami, spotkaniami organizowanymi dla wykonawców, nowościami i promocjami – zapraszamy do śledzenia naszego fanpage’a WEKTORBUD Hurtownia Materiałów Budowlanych.