Szkol się z WEKTOREM

Szkol się z WEKTOREM

Przy porannym śniadaniu, albo na popołudniowym grillu. Przy pączkach, gulaszu, kiełbasce, albo z kanapkami. W hurtowni, w autobusie pokazowym, pod chmurką. Nieważne jak. Ważne z kim i po co. Szkolimy się wspólnie. Wy – fachowcy i my – WEKTOR. Tym wpisem chcemy przypomnieć kilka tegorocznych szkoleń, które zorganizowaliśmy dla lokalnych wykonawców. Cieszymy się, że bierzecie w nich udział. To dla Was zapraszamy do naszej hurtowni znane i lubiane marki budowlane, by prezentowały swoje nowości produktowe, niezawodny sprzęt i narzędzia, których Wy potem używacie w swojej pracy.

 

Wierzymy, że najlepsza inwestycja to inwestycja w siebie i we własny rozwój. Dlatego szkolimy się w WEKTORZE – nasza załoga, ale i Wy, Wykonawcy – szkolicie się, bo Wam zależy, bo chcecie wyprzedzać konkurencję, bo wiecie, że rynek jest dynamiczny, wchodzą nowe produkty, technologie i tylko doskonalenie się w fachu sprawia, że stajemy się lepsi, że nasz biznes się rozwija, że mamy zlecenia oraz rosnące grono klientów.

 

marzec – NAICI wykończy i naprawi

To nie było nasze pierwsze spotkanie z włoską marką NAICI produkującą żywice i produkty dla przemysłu budowlanego. W sierpniu 2020 zorganizowaliśmy spotkanie dla wykonawców i specjalistów w dziedzinie budownictwa, podczas którego zobaczyliśmy w praktyce aplikację produktów, poznaliśmy asortyment NAICI i wymieniliśmy się doświadczeniami z pracy z żywicami.

Jeśli chcesz zwiększyć swoją ofertę o posadzki i powłoki z żywicy lub chcesz umiejętnie pracować z żywicami, zajrzyj do tego wpisu Żywice w budownictwie – poznaj NAICI.

Z kolei w marcu tego roku kontynuowaliśmy naszą praktyczną przygodę z NAICI i jej rewelacyjnymi produktami. Wykonawcy, którzy odwiedzili WEKTORA dowiedzieli się, jak stosować Materikę i Pratikę na tarasach, w łazienkach, na podłogach, ścianach i ogólnie we wnętrzach. Rozmawialiśmy o remontach starych pokryć dachowych, naprawach rynien i uszkodzeń, o warstwach sczepnych na trudnych podłożach, a także o wykonywaniu dylatacji i narożników wewnętrznych w tarasach.

 

maj – Galeco STAL

Kolejne spotkanie dotyczyło systemów rynnowych. Temat niełatwy, lecz z fachowcami z Galeco STAL,  wiodącym producentem hydroizolacji dachów, wiedzę przyswaja się w przyjemny sposób. Przyznajemy, że za każdym razem czas zainwestowany w szkolenia online z Galeco jest mega wartościowy. Mogliśmy poznać systemy rynnowe, dowiedzieć się, na czym polega ich innowacyjność i co wyróżnia je na rynku, zobaczyć przykłady realizacji i zadać doradcy technicznemu pytania, a to niekiedy jedna z ciekawszych części. Dlaczego? Bo warto posłuchać pytań kolegów z branży. Wynikają z ich codziennej pracy i praktyki. Być może i nam przyjdzie się mierzyć z podobnymi tematami. Dlatego ich pytania oraz podpowiedzi i porady doradcy z Galeco wiele wnoszą w takie spotkania.

Dodatkowo przypominamy o aplikacji mobilnej Galeco dla dekarzy – z instrukcją montażu systemów rynnowych. Apka jest do pobrania na smartfony. Dzięki niej zarówno klient, jak i wykonawca może zweryfikować prawidłowość montażu systemu. Polecamy!

 

maj – gładziutko z ATLASEM

W swoim haśle największy producent wyrobów chemii budowlanej w Polsce, czyli firma ATLAS głosi, że wspiera fachowców. Tak się składa, że WEKTOR podziela tę misję, zatem wspólne szkolenie (nie pierwsze z resztą) było tylko kwestią czasu. Grupa naszych lokalnych fachowców poznała nowości produktowe, czyli gotową gładź finiszową GIPSAR GO oraz uniwersalne spoiwo epoksydowe Atlas EPO-S. Pokazowi towarzyszyły liczne pytania od uczestników, a przedstawiciel firmy ATLAS gładziutko sobie z nimi radził! :)

 

czerwiec – mierzymy się z PRO

W czerwcu w WEKTORZE odbyło się spotkania z firmą PRO TOOLS. Kto do nas przyjechał? DEMOCAR napakowany profesjonalnymi narzędziami pomiarowymi. Technologie mierzenia okazały się ciekawym tematem. Mogliśmy potestować produkty w praktyce i porozmawiać ze specjalistami marki PRO. Wykonawcy kolejny raz nie zawiedli i pomimo licznych obowiązków i zleceń, znaleźli czas na szkolenie, które dla nich zorganizowaliśmy. Pamiętajcie, by wpaść do WEKTORA, jeśli będziecie potrzebować poziomic, łat, kątownic, systemów poziomujących, urządzeń optycznych i laserowych, miar i taśm. „Siedem razy mierz, raz tnij” – tak się mówi. A żeby nie tracić czasu i zaoszczędzić sobie nerwów, lepiej zaopatrzyć się w profesjonalne narzędzia.

 

wrzesień – Motive, kiedy trzeba coś zmalować

Po narzędziach pomiarowych z PRO przyszedł czas na narzędzia malarsko-budowlane. WEKTORA odwiedziła firma Motive i przywiozła ze sobą multum sprzętu, z którym uczestnicy szkolenia oraz ekipa z WEKTORA mogli się zapoznać, m.in.:

  • bezdotykową myjkę do wałków malarskich – dla zapracowanych, którzy lubią wygodne rozwiązania i czystą robotę,
  • wygodne nakolanniki do prac wykonywanych w pozycji klęczącej – dla brukarza, montera, dekarza, ogrodnika, którzy szanują swoje kolana,
  • aluminiowy uchwyt koszykowy – z wyprofilowaną rękojeścią, lekki, obowiązkowe narzędzie każdego malarza,
  • prowadzące listwy zaciskowe i listwy przedłużające – jeśli szukasz fachowych narzędzi stolarskich,
  • wzmocnione pace – tarki do styropianu – niezbędne narzędzie specjalistów budowlanych, zajmujących się ocieplaniem i murowaniem,
  • drabiny wolnostojące, wielofunkcyjne, teleskopowe.

Wysokiej jakości narzędzia firmy Motive są dostępne w WEKTORZE, a my wiemy o nich wszystko. Dlatego odwiedź naszą hurtownię i zaopatrz się w to, co najlepsze, by praca poszła Ci sprawnie i wygodnie.

 

wrzesień – MAPEI dobrze się klei

Dobrze, że mamy spory parking przed hurtownią! We wrześniu ponownie zagościł u nas autobus szkoleniowy. Tym razem z MAPEI, znanej firmy produkującej kleje, uszczelniacze i inne produkty chemii budowlanej. Popołudniowemu szkoleniu towarzyszył grill pod chmurką i tak połączyliśmy przyjemne z pożytecznym spędzając czas na m.in.: poznawaniu nowości produktowych, hydroizolacji podziemnych części budynków, membran izolacyjnych do wykonywania hydroizolacji na zewnątrz, jednoskładnikowej zaprawy cementowej przeznaczonej do wyrównywania i odbudowy spadków oraz wypełniania wgłębień w powierzchniach dachowych.

 

wrzesień – Semin i szpachle w dłoń!

Tak nam się te spotkania z Wami, wykonawcami spodobały, że we wrześniu udało się nam jeszcze raz, tym razem w połączeniu ze śniadaniem… z gulaszem! Oczywiście główną przyczyną spotkania było szkolenie z Semin Polska – dostawcą materiałów budowlanych, specjalizującym się w produkcji wysokiej jakości gładzi szpachlowych, klejów, produktów cementowych oraz dystrybucji tapet z włókna szklanego. Eksperci z Semin pokazali wykonawcom elastyczne masy reperacyjne, ich aplikację, a także narzędzia szpachlarskie. „Zagonili” też kilku naszych fachowców do roboty! ;) Ale o to właśnie chodzi podczas takich szkoleń, by nie tylko poznawać produkty. Sami wiecie, że praktyka czyni mistrza. Każdy, kto ma ochotę popróbować produkty może wkroczyć do akcji i”pobawić się” nimi w WEKTORZE. Zachęcamy do tego.

Była to dla nas i wykonawców kolejna okazja do rozmawiamy o swojej pracy. Pamiętajcie, że niezastąpione narzędzia oraz najlepsze materiały budowlane i nasze wsparcie, takie jak HDS czy doradztwo znajdziecie w WEKTORZE.

 

Szkolcie się z nami wykonawcy. Jesteśmy tu razem na lokalnym rynku i wspierajmy się wzajemnie. My będziemy nadal poszukiwać producentów materiałów i narzędzi, ściągać ich do nas i zapraszać Was na szkolenia połączone z integracją. Chcemy budować dobre wzajemne relacje. Może brzmi to trochę górnolotnie. Nie szkodzi. Wiedzcie, że my jesteśmy zawsze do Waszej dyspozycji i możecie liczyć na załogę WEKTORA.

 

Śledź nasz fanpage, by być na bieżąco: WEKTORBUD Hurtownia Materiałów Budowlanych.